O Nas

Pedders Suspension to wiodący australijski producent elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Swoją markę buduje już od ponad 65 lat, systematycznie umacniając wysoką pozycję w przemyśle motoryzacyjnym na Antypodach.

Firma rozpoczęła działalność w roku 1950, kiedy to Roy Pedder założył przedsiębiorstwo Pedders Die-Cast Welding Service (Usługi Spawania Odlewów), którego rolą miało być zapełnienie rynkowej niszy w zakresie obsługi amortyzatorów ramieniowych. Z końcem lat 50. firma zatrudniała 15 osób, które naprawiały ponad 3000 amortyzatorów miesięcznie.

Doskonała reputacja, jaką zyskała w środowisku, i wysoka popularność wśród klientów skłoniły Roya Peddera do uruchomienia w roku 1964 linii produkcyjnej własnych teleskopów, które początkowo powstawały na bazie zagranicznych projektów dostosowywanych do lokalnych potrzeb. Sygnowane nazwiskiem założyciela firmy, wyróżniające się charakterystycznym, czerwonym kolorem amortyzatory szybko stały się rynkowym bestsellerem.

W roku 1972 stery zarządzania przejął najstarszy syn Roya, Ron, który na bazie zdobytych doświadczeń w modyfikowaniu i udoskonalaniu obcych produktów rozpoczął tworzenie autorskich modeli amortyzatorów. By zapewnić im dystrybucję, równolegle zaczął rozwijać sieć sklepów firmowych, pełniących zarazem funkcję punktów montażowych i serwisowych.

Biznes prowadzony jest obecnie przez najstarszego syna Rona – Marka Peddersa, który objął stanowisko dyrektora zarządzającego w roku 2006.

W czasie ponad pół wieku firma przeszła długą drogę rozwoju od podmiejskiego warsztatu spawalniczego do obejmującej swym zasięgiem cały świat międzynarodowej korporacji. Oferta, która początkowo obejmowała tylko amortyzatory, rozrosła się o kompleksowe systemy zawieszeń dedykowanych konkretnym modelom samochodów. Swój rynkowy sukces zawdzięcza determinacji, oddaniu i uporowi pracowników będących jej największą wartością.

Dzisiaj Pedders Suspension posiada ponad 120 sklepów w Australii obsługiwanych przez 5 centrów dystrybucyjnych. Swoje magazyny ma między innymi w Polsce, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tajlandii, Indonezji, Chinach, Malezji, Płd. Afryce i USA.

***

Pedders Suspension dostarcza zintegrowane, indywidualnie opracowane rozwiązania systemów zawieszeń dla samochodów cywilnych, jak również terenowych, mogąc pochwalić się najwyższą, OEM-ową (Original Equipment Manufacturer) jakością części zamiennych i podzespołów.

Oferta  obejmuje „szyte na miarę” elementy, takie jak amortyzatory, sprężyny (śrubowe, piórowe, drążki skrętne), tuleje (poliuretanowe i gumowe), elementy podwozia (śruby ustalające, odboje, elementy stabilizatora, mocowania itp.), wahacze, przekładnie kierownicze, pompy wspomagania, półosie i przeguby, a także elementy układy hamulcowego tj. klocki hamulcowe, tarcze i bębny.

Swoją działalność w Europie Pedders Suspension rozpoczęła od sukcesywnego wprowadzania na rynek zamienników amortyzatorów dedykowanych autom terenowym, między innymi Subaru Forester, Nissan X-Trail i Patrol, Toyota Land Cruiser, Mitsubishi Pajero, Isuzu D-Max, Volkswagen Amarok oraz Ford Ranger. Oferta firmy wciąż jest poszerzana i obejmuje coraz większy zakres modeli i marek. Poziom techniczny jest nieustannie podnoszony, aby spełnić wszystkie, nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów. Przeprowadzane doświadczenia zyskują szczegółową dokumentację, która udostępniana jest zainteresowanym osobom. Celem działań badawczo-rozwojowych w Australii i Europie jest osiągnięcie tzw. „uczucia Peddersa” oznaczającego idealnie zrównoważoną pracę zawieszenia zarówno podczas jazdy codziennej, jak i wyczynowej. Najnowszym osiągnięciem jest system opracowany dla Forda Rangera M-Sport 2016, który jest świadectwem poświęcenia i zaangażowania firmy dla stworzenia idealnych warunków do czerpania przyjemności z jazdy w terenie.

***

Szybki rozwój firmy na rynku europejskim zawdzięczamy naszym klientom. Cenimy wszystkie opinie, ponieważ za ich sprawą stajemy się lepsi. Nasze rozwiązania są inspirowane przez Was i Wasze potrzeby.  Wszystko, co robimy, napędzasz Ty!