Układ kierowniczy i części podwozia 4×4

Dzisiejsza, błędna opinia niesiona z rynku motoryzacyjnego przez właścicieli, mówi o niezawodności, solidności i trwałości ich pojazdów 4×4. Zapewne dotyczy ona części z nich. Jednak nie wszystkie samochody terenowe są budowane w ten sam sposób, a tym bardziej nie są użytkowane w takich samych warunkach terenowych. Jeśli więc zamierzasz używać swojego auta jako pojazdu wyczynowego lub jeśli zamierzasz naprawić czy skompletować na nowo zawieszenie w samochodzie, to koniecznym będzie, abyś używał elementów podwozia czy układu kierowniczego zgodnych z własnymi wymaganiami, sprawdzonych i testowanych pod kątem ich serwisowania i spasowania do pojazdem

Auta klasy SUV często mają podobne komponenty zawieszenia jak klasyczne osobówki, ale z zewnątrz są zawsze nieco większe. I jak w wielu innych kwestiach, zużycie pojawia się tam, gdzie pojazd jest mocno użytkowany lub gdzie są wysokie przebiegi. Ponownie więc, jeśli zamierzasz używać swój SUV jako pojazd offroadowy lub jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych rozwiązań, wymieniając lub naprawiając zawieszenie, Pedders poleca elementy zawieszenia i układu kierowniczego zaprojektowane zgodnie z Twoimi potrzebami, sprawdzone i testowane pod kątem serwisowania i spasowania do pojazdu.

Weźmy pod uwagę piąty amortyzator zawieszenia („amortyzator skrętu”), który jest najczęściej pomijanym z całego zestawu elementów. Jest on nieodzowną częścią całości, ochraniającą pozostałe elementy od szarpnięć i wstrząsów wynikających z pracy w trakcie przemieszczania się przez duże nierówności drogi, skał, występujące nagłe uskoki i dziury. Także w tym wypadku zwróć uwagę na części Pedders i jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych rozwiązań w naprawie czy wymianie, Pedders poleca elementy zawieszenia i układu kierowniczego zaprojektowane zgodnie z Twoimi potrzebami.

Pedders Suspension posiada w swojej ofercie szeroką gamę części zamiennych do układów kierowniczych i zawieszeń do pojazdów 4×4 i SUV, takich jak np. sworznie wahacza, końcówki drążka, regulowane drążki kierownicze, regulowane drążki Panharda, tuleje, zestawy mocowań oraz jarzma resorów.

Pedders Suspension posiada również szeroką gamę produktów do ustawiania geometrii kół, które pozwolą obsłudze osiągnąć optymalne parametry zbieżności po montażu zestawu Pedders TrakRyder w Twoim samochodzie, zawierające tuleje mimośrodowe, zestawy łożysk mimośrodowych zwrotnic czy śruby regulacyjne pochylenia kół.